چاکراهای فرعی – کانال های انرژی یا شاکرا

چاکراها - انرژی های فیزیکی و اخلاقی - بادکش انرژی - جهت حرکت و ارتعاش چاکراها - چاکراهای فرعی

چاکراهای فرعی

چاکرا ، شاکرا یا مراکز انرژی در بدن انسان

انرژی های فیزیکی و اخلاقی

بادکش انرژی
جهت حرکت و ارتعاش چاکراها

 

چاکرا ، شاکرا یا مراکز انرژی در بدن انسان

چاکرا به مراکز انرژی در بدن انسان گفته می‌شود. چاکرا یا شاکرا در وجود هر موجود زنده‌ای قرار دارد. این چاکراها منابع انرژی یا به عبارتی جریان‌های حیات می‌باشند. چاکراهای فرعی. شاکرا یا کانال های انرژی. چاکرای دست. چاکرای جنسی. بادکش انرژی.

۷ چاکرای اصلی در بدن وجود دارند و هر چاکرا ارگان هایی را کنترل می‌کنند. و طبعاً مسئول شکل‌گیری اخلاق و رفتارهای ما و همچنین مقاومت های ما در برابر بیماری ها یا موارد اخلاقی یا ضعف ما در قبال سایر بیماری ها و سایر خصوصیات اخلاقی می‌باشد.

نمودار چاکراهای فرعی و اصلی
چاکراها و انرژی های فیزیکی و اخلاقی

چاکرای اول درست مانند نیروگاهی است که انرژی حیاتی را برای سایر چاکراها تأمین می‌کند. انرژی در بدن به ۲ صورت انرژی فیزیکی و اخلاقی می‌باشد. که انرژی در چاکرای چهارم می‌تواند به یکدیگر تبدیل شوند.

چاکراهای اول و هفتم ، بادکش انرژی

به جز چاکرای اول که فقط یک بادکش انرژی آن هم به سوی پایین و چاکرای هفتم که آن هم نیز فقط یک بادکش انرژی به سوی بالا دارد سایر چاکراها دارای دو بادکش می‌باشند که یکی در جلو و دیگری در عقب قرار دارد. .

جهت حرکت و ارتعاش چاکراها

جهت حرکت هر چاکرا به صورت یک در میان ساعتگرد (جهت عقربه های ساعت) و پادساعتگرد (خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت) است. که همین حرکت کلی و ثابت هر چاکرا در زن و مرد نیز به صورت طبیعی خلاف حرکت در جنس مخالف است.

تمام هستی یعنی تمام رنگ ها (حس بینایی) ، اصوات (حس شنوایی) ، خوردنی ها (حس چشایی) ، بوها (حس بویایی) ، اجسام (حس لامسه) ، مطالب (قدرت فکر و منطق) می‌توانند چاکراهای ما را پر یا تخلیه کنند.

چاکراها ۴ حالت اصلی دارند:
  • چرخش طبیعی
  • چرخش با کم‌کاری
  • چرخش با پرکاری
  • چرخش با هرج و مرج

علاوه بر ۷ چاکرای اصلی که پیشتر به آنها اشاره شد ، تعدادی چاکرای فرعی نیز وجود دارد. در این مقاله به معرفی تعدادی از مهمترین چاکراهای فرعی می پردازیم.

قطر چاکراهای فرعی یک تا دو اینچ است و چاکراهای بسیار کوچک ، بخش‌های کم ‌اهمیت تر کالبد جسمانی را کنترل کرده و به آنها انرژی می‌دهند. چاکراها در داخل کالبد فیزیکی نفوذ می‌کنند و در ورای آن نیز امتداد می‌یابند. چاکراها از دو طریق غده درون‌ریز و سیستم عصبی بر جسم اثر متقابل دارند.

چاکراهای فرعی
Sub chakras
چاکراهای فرعی
چاکراهای فرعی زانوها

۱- چاکراهای فرعی روی طرفین زانوها.

این چاکراها به ابراز احترام ، خم کردن زانو در برابر خداوند یا یک وجود روحانی تعلق دارند. انعطاف پذیری زانوها بر تمام بدن تاثیر می‌گذارد. 

۲- چاکراهای فرعی اندکی بالای کاسه‌های زانو.

این چاکراهای فرعی اتصالی محکم به سیستم انرژی درونی دارد. این چاکرا در گودی زانو با چاکراهای دیگر ارتباط دارد و به معنایی کلی توانایی یاد دادن و یاد گرفتن را سازماندهی می‌کند. انسداد انرژی این چاکرا ممکن است به شکل نگرشی بیش از حد منتقد ، شکاکیت مداوم ، غرور ، تکبر ، عقده خود کم بینی و خود بزرگ بینی ظاهر شود. 

چاکراهای فرعی زانوها
چاکراهای فرعی آرنج 

۱- چاکراهای فرعی در طرفین آرنج ها (نقش آن‌ها همانند چاکراهای زانوهاست.) 

۲- چاکراهای فرعی آرنج اندکی خارج از نوک بازو و در هاله. 

این چاکرا با سیستم (میدان) انرژی درونی ارتباط مستقیم و نزدیک دارد. وظیفه آن شامل پذیرش و تعیین محدوده در یک رابطه ، یعنی تنظیم شدت آن است. بنابراین اختلال معمول در آن عبارت است از فقدان توانایی تعیین حدود (نمی تواند نه بگوید) و یا توانای بسیار ضعیفی برای پذیرش (نمی تواند بله بگوید.) 

انرژی چاکرای فرعی دست ها
چاکراهای کف دست

از میان چاکراهای فرعی دو چاکرای کوچک کف دست‌ها از قوی‌ترین نقاط برای انرژی شفابخش هستند و در درمان نقشی بسیار مهم دارند. از اینجا شخص از طریق هاله با جهان خارج از وجود خویش ارتباط برقرار می‌کند. چاکراهای کف دست از طریق مجاری انرژی پشت دست‌ها اطلاعات را با بقیه‌ سیستم چاکراها مبادله می‌کنند. 

چاکراهای کف دست
چاکرای کف دست
چاکراهای کف پا

این مراکز انرژی در کف پاها هستند و از این نقطه با جهان بیرون تماس دارند. آن‌ها از بالای پشت هر پا به سیستم انرژی درونی وصل هستند. چاکراهای کف پا تمام چاکراهای دیگر را به زمین متصل می‌کنند. اینها انرژی هایی را که برای کارکرد سالم نیاز دارند در آنجا می‌گیرند و انرژی هایی را که نمی‌توانند مصرف کنند به زمین بر می‌گردانند. شاکرا.

چاکراهای فرعی پا
چاکـرای کف پا
حلقه‌ دور پاشنه‌ها (چاکراهای پاشنه پا) 

با اینکه این چاکراها زیاد بنظر نمیرسند اما خیلی مهم هستند. هدف آن‌ها تثبیت تجربه روحانی و آگاهی فرد و قابل استفاده کرده آن است. 

چاکراهای اعتماد بدن 

این چهار چاکرا که دوتای آن‌ها روی ران‌ها و دوتای دیگر روی بازوها هستند ، وقتی که متعادل و باز باشند یک حس سلامت جسمانی به انسان می‌بخشند و تمام بدن را در حالت تعادل نگه داشته و یک اطمینان جسمانی به انسان می‌بخشند. 

چاکراهای جنگ و گریز (غده‌های فوق کلیوی ، دربالای کلیه ها از طرف پشت) 

آن‌ها به میل به بقا و شفادهی مربوط میشوند. میتوان به قدری خشم در آن‌ها انباشته کرد که دیگر هورمون آدرنالین در آن‌ها جریان نیابد. این کار به افسردگی منجر میشود ، که در نتیجه سرکوب کردن انرژی‌ها در آنجا بیماری‌هایی به وجود خواهد آمد. 

سه چاکرای جنسی 

سه چاکرای فرعی مهم جنسی بین ناف و استخوان زهار واقع شده‌اند. اولی ۱ تا ۵/۱ اینچ (بسته به اندازه بدن) پایین ناف ، دومی به همین فاصله پایین‌تر و در بالای استخوان زهار قرار دارد. انرژی چاکرای فوقانی میتواند هم برای خلاقیت و هم جنسیت بکار برده شود. این چاکرا چنانچه به خوبی کار کند سرزندگی و بشاش بودن را تقویت می کند. اما اگر ضعیف عمل کند سخت گیر بودن ، جدیت وعدم خلاقیت را بوجود می‌آورد.

۱- در دو طرف ناف 

این چاکراها به ناف مربوط می شوند. آن‌ها به درآمیختن انرژی‌های بدن با انرژیهای الهی و افراد دیگر کمک میکنند. شاکرا.

۲- چاکراهای وحدت و تخریب 

اینها چاکراهای فرعی مربوط به چاکراهای ناف هستند و شبیه به آن‌ها میباشند. جز آنکه چاکرای سمت چپ به عواطف میپردازد و چاکرای سمت راست بیشتر به اندیشه‌ها مربوط میشود. 

۳- طحال 

طحال طبق دستورهایی که از سوی کلیه‌ها ، قلب و شش‌ها صادر میشود ، مسئول تبدیل انرژی کبد به شکلی سودمند برای این اندام هاست. 

Chakra – sub chakras

پاکسازی چاکراهاچاکراچاکراهاچاکراهای اصلیچاکراهای فرعیفعالسازی چاکراهاکانال های انرژی
نظرات (0)
نظر دهید