خواص و انرژی سنگ ها – قسمت اول – تاریخچه ، مفاهیم و روش ها

تاریخچه - تاثیر سنگ ها - سلامتی و شفا با سنگ ها - سنگ های ماه تولد - خازن های مغناطیسی - انتخاب سنگ و روش استفاده.

ماوراییخواص و انرژی سنگ ها

قسمت اول
تاریخچه ، مفاهیم و روش ها

سنگ درمانی

 

تاریخچه سنگ درمانی

انسان از زمانی که نوشتاری به یادگار به نسلهای آینده سپرده ، هزاران سال می گذرد ، در باب جواهرات سخن زیاد به میان آمده. در زمان حضرت سلیمان (ع) مردم از جواهرات استفاده می کردند و به آن فخر و عزت می نمودند. در کشتی حضرت نوح (ع) از جواهرات در تاریکی برای روشن شدن استفاده شده است. در مصر در کائنان جواهرات را به خدایان آویخته بودند ، که آنان را خواص متافیزیکی می داد. سنگ درمانی. سنگ های ماه تولد. خواص سنگ ها.خازن های مغناطیسی.

در زبان عبری هم نام های مختلفی برای سنگ ها و جود دارد. در آئین یونانیان نیز در باب خواص سنگ ها کتاب های بیشماری به رشته تحریر در آمده است. همچنین هرودوت ، افلاطون و ارسطو در رابطه با خواص و قدرت سنگ ها کتاب نوشته اند.

در کتابهای اسلامی و مذهب شیعه مانند کتاب تحفه عالم شاهی ، هدایت الائمه ، فرحت العزی ، مصباح ، تذکره ، کنز الحقائق و دیگر کتب در باب خواص جواهرات مطالب زیادی نوشته شده است. سنگ درمانی. خازن های مغناطیسی.

علم گمشده

علم گمشده نامی است که سنگ درمان گران و گوهر شناسان بر علم ریشه شناسی ، طبقه بندی و خواص درمانی سنگ ها گذاشته اند. سنگ درمانی ریشه ای شش هزار ساله دارد. منابع مکتوب زیادی از سابقه آن در دست نیست عالمان اصلی این علم که کاهنان مصری و دانشمندان هندی و چینی بوده اند از ترس آنکه مبادا نسخه های جادویی این روش درمانی به دست اغیار بیافتد و حق انحصاری آنها از بین برود ، منابع مکتوب را از میان برده اند. اکنون به غیر از اطلاعاتی مبهم ، تکه تکه و ناقص از این رشته درمانی چیز بیشتری در دست نیست. اما بسیاری به این علم رو آورده اند تا آن را از نو بشناسند. خواص سنگ ها.

این علم امروزه تحت نام ” GEM  THERAPY ” به عنوان یکی از رشته های طب مکمل معرفی و طبقه بندی میشود.

در ایران بزرگانی نظیر ابوعلی سینا ، خواجه نصیر الدین طوسی و ابوریحان بیرونی از خواص سنگ ها آگاه بودند و برای درمان از آنها استفاده میکردند. سنگ درمانی

با پیشرفت علم فیزیک این علم بیش از بیش مورد توجه و شناخت قرار گرفته است و از صنعت تا درمان از آن استفاده میشود. همچنین در بسیاری از روش های طبیعت درمانی و انرژی درمانی مانند ریکی (reiki ) و پرانا از سنگ ها و کریستال استفاده میشود.

تاثیر سنگ ها بر علوم دیگر

در یونان باستان ، به مردم توصیه می شد سنگها را در کیسه چرمی کوچک با خود حمل کنند ، به صورت گردنبند به گردن خود بیاویزند یا به صورت پودر یا معجون از راه خوراکی استفاده کنند تا به این وسیله از ارواح پلید ، انواع بیماریها ، چشم زخم ها و بلایا و فجایع در امان بمانند. ارسطو فیلسوف مشهور یونانی نیز از قدرت ویژه و منحصر به فرد سنگهای شفا بخش صحبت کرده است.

مدیتیشن و سنگ های کریستالی کوارتز

اعتقاد به نیروی فوق العاده سنگها باعث شده است که از این علم در شاخه های مدیتیشن از سنگ های کریستالی کوارتز استفاده میکنند. این سنگ در باز کردن چاکراها تاثیر بسیار بیشتری دارد. برای این کار تکه های کریستالی بزرگی از کوارتز را به صورت دایره می چینند و خودشان در وسط آن قرار میگیرند. سنگ درمانی

سنگها به دنیای جادو و ماوراءالطبیعه نیز راه یافته اند. سنگ درمانان معتقدند که عصای جادوگران قدیمی در سر خود دو تکه سنگ بزرگ داشته که این دو سنگ با تاثیری که روی هم داشته اند قدرت چند برابری به صاحبشان می داده اند. امروزه نمونه هایی از این عصاها توسط درمانگران سنگ دوباره باز سازی شده و اگر بخواهید میتوانید یکی از آنها را برای خود تهیه کنید تا قدرت جادویی داشته باشید. خواص سنگ ها. خازن های مغناطیسی.

حالا دیگر بسیاری از مراکز ماساژ با استفاده از سنگ های درمانگر این کار را انجام میدهند. ممکن است شما از تاثیرات سنگ ها چیزی ندانید اما تاثیر آنهارا حتماًحس خواهید کرد. برای هنرمندان زمرد میتواند در افزایش ادراکات شهودی مؤثر باشد و نبوغ هنری را افزایش دهد.

سلامتی و شفا با سنگ ها

بیشترین ارتباط سنگ درمانی امروزه با علم پزشکی برقرار شده است. سنگ ها تاثیرات شگفت آوری بر جسم و روان میگذارند . اگر چه تاثیر دراز مدت سنگها بر انسان و دلایل علمی این تاثیرات هنوز در هاله ای ابهام و تردید است.

کوارتز کریستال طبیعی و تسکین دهنده سیستم عصبی است. این سنگ نیروهای اخلالگر محیط را از بین می برد و باعث آرامش انسان میشود. اگر یک کوارتز در اطاقی که در آن زندگی می کنید داشته باشید انرژی منفی محیط را میگیرد و به شما آرامش میدهد. سنگ درمانی.

سنگ اونیکس اعتیاد را درمان می کند. کاهنان مصری استفاده از این سنگ را به معتادان توصیه می کردند. اونیکس از لحاظ روانی باعث هماهنگی روحی انسان می شود و دلگرمی به زندگی را افزایش میدهد. این سنگ با بالا بردن خودباوری و اعتماد به نفس موجب درمان اعتیاد می شود.

سیترین ضد افسردگی و نگرانی است و عوارض دیابت را از بین می برد. علاوه بر اینها سوخت وساز سلولی را هم افزایش میدهد. بنابراین استفاده از آن برای افراد چاق توصیه میشود.

عقیق برای بیماریها و ناتوانانیهای چشمی بسیار مؤثر است و همچنین دارویی تقویتی برای دستگاههای تولید مثل می باشد و در واقع از روح جدید حمایت میکند زیرا در دوران بارداری بسیار تاثیر برانگیز است.

اوپال از خانواده عقیق ، سنگی متعلق به کشور استرالیاست این سنگ فشار خون را افزایش میدهد و افسردگی را از بین میبردبه همین دلیل به طلسم خوشبختی معروف است و طرفداران فراوانی دارد. خواص سنگ ها.

سنگ هایی برای متولدین ماه های سال

هرسنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می کند. برای متولدین هر ماه ، علاوه بر سنگ مخصوص خودش ، ممکن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد. خازن های مغناطیسی.

سنگ های ماه تولد
خازن های مغناطیسی

سنگها دارای خواص مغناطیسی و درمانی می باشد. جواهرات و سنگ ها ،اشعه و حرارت کیهانی را جذب نموده ، سپس طبق خواص خود پرتو و اشعه و حرارت کیهانی را جذب نموده سپس طبق خواص خود پرتو و اشعه را به خازن فرد منعکس می سازند ، با کمی تأمل می توانید نتیجه بگیرید که چه عملی در این رابطه صورت می گیرد و چگونه سنگ و جواهر موافق ما برای ما مفید بوده و بشناسد و جواهر و رنگ مخالف ما برای ما نقصان در بر دارد. سنگ ماه تولد.

اثرات و خواص سنگ ها
جواهرات دارای ۱- خواص مغناطیسی ۲- خواص طبی ۳- خواص سحر می باشند.

هر برجی و هر ستاره ای جواهر مخصوصی دارد که استفاده از آن باعث برکت و قدرت و حفاظت از آنها خواهد شد و با هم تفاوت دارند.

خواص جواهرات سیارات و برج ها

حضرت علی (ع) بر دستان مبارک خود انگشتری داشته اند از حدید چینی که بر روی آن  العزه الله کنده شده بود و حضرت امام موسی کاظم (ع) یک انگشتر فیروزه در دست مبارک داشتند که روی آن الله الملک کنده کاری شده بود. بدن انشان مجمعی از بروج دوازده گانه و دارای خواص و قدرتهای بروجی و ستاره ای می باشد و اگر فردی ستاره و بروج خود را از طریق سنگ های متعلق ستاره و برج خود را تقویت و قوی نماید ، از بیماری مصون مانده و سلامتی کامل ، شادی و موفقیت و ثروت کسب کند. خازن های مغناطیسی.

انتخاب جواهر

برای انتخاب جواهر دو راه وجود دارد یکی اینکه ببینیم چه روزی از هفته بدنیا آمده ایم به فرض اگر ما در روز یکشنبه بدنیا آمده باشیم ، روز یکشنبه به ستاره شمس تعلق دارد و باید ببینیم که چه سنگهایی متعلق به شمس و موافق اوست و از آنها استفاده کرده و آنهایی که موافق با او نباشند از آنها استفاده نمی کنیم.

طریق دوم این است که ببینیم در چه تاریخ و در چه برجی بدنیا آمده ایم و چه سنگی با برج و ستاره ما موافق بوده ، از آن استفاده کرده و آن سنگی که با برج و ستاره ما ناموافق باشند از آن استفاده نمی کنیم.

انتخاب سنگ و روش استفاده از آن

با مطالعه ارزش متافیزیکی سنگ ها می توانیم جواهر مورد علاقه خود را انتخاب کرده و از آن به اشکال مختلف مانند انگشتر یا گردنبند یا تسبیح استفاده نمائیم.

جواهری را که موافق با برج و ستاره و طبع ماست همراه با خواسته ایکه از سنگ داریم انتخاب کرده و اسم اعظم نام خود را که دعوت و زکات آن را انجام داده ایم یا به کسانی داده ایم که این عملیات را انجام دهند ، را کنده و رسم نمایید. سنگ ماه تولد.

عزیمت آن را بخوانید و سپس آن انگشتر را در ساعت متعلق به ستاره خود ، پس از غسل و وضو ساختن دو رکعت نماز حاجت بخوانید و بعد از انجام ذکر مربوط به آن اسم در هنگامی که عزیمت را می خوانید در دست قرار می دهید. پس از انجام موارد فوق اگر توانستید قربانی در راه خدا کشته و به مستحق دهید و اگر نتوانستید یک مرغ سفید سر بریده و به فقیری دهید. سنگ درمانی.

توجه کنید که سنگ طوری بر روی انگشت نشسته باشد که با پوست دست تماس داشته باشد و آن را لمس کند در این حالت قدرت بیشتری به شما منتقل می کند.

در علوم کف بینی انگشتان دست هر کدام به کوکبی مربوط دانسته شده اند و برای آن خواصی بیان کرده اند. قرار گرقتن انگشتر در هر کدام از انگشتان دارای خواصی می باشد.

انگشت اشاره تحت کنترل ستاره مشتری می باشد.

( مشتری: مذهب بی آلایش ، جاه طلبی  شرافت مندانه ، افتخارات ، انبساط و خرمی ، عشق طبیعت ، عروس مقرون به سعادت ، از نظر پزشکی با دستگاه تنفس و معده در ارتباط است.) برای درمان بیماری تنفسی و معده باید انگشتر نگین متعلق به مشتری را بر دست داشت. سنگ درمانی. سنگ ماه تولد.

انگشت دوم تحت کنترل زحل در زیر انگشت میانی قرار دارد.

زحل مامور اجرای کارهای مربوط به تقدیر می باشد . نشانه کم خونی ، غم ، گوشه گیری و عزلت ،مذهب خشک ،واهمه از حیات دیگر ، خشکه مقدسی ، سرزنش و غالباً خود کشی می باشد. از نظر پزشکی با روده و امحاء ، ذهن مغز ، کبد و بافت ذهنی در ارتباط می باشد برای درمان موارد فوق باید انگشتری با خاصیت زحل استفاده نمود.

انگشت سوم تحت کنترل شمس می باشد.

شمس با شرافت ، نشانه ذوق صنعت (ادبیات و شعر ، موسیقی و نقاشی ) اخذ نتیجه افتخار ، هوش ، شهرت ، نبوغ روشنایی و آنچه که درخشان و باعث درخشندگی است. امید و جدیت برای جاودانی کردن نام و آرامش روح و حسنی که باعث محبوب شدن می شود و حیا و شراره ای  که قلب از آن آب می خورد ، مذهب صحیح ، اشتها و تمول همه صفات آنست. سنگ ماه تولد.

از نظر پزشکی با کلیه و معده و دستگاه تولید مثل و گردش خون در ارتباط است. برای درمان و استفاده از موارد بالا باید از انگشتر متعلق به شمس در انگشت سوم (پهلوی انگشت کوچک ) استفاده نمود.

انگشت چهارم تحت کنترل عطارد می باشد.

( عطارد خداوند تجارت است.) عطارد زیبا و قاصد نیک منظر خداوند می باشد ، عطارد کسی است که بخوبی با مردم رابطه دارد و محرکی را به آنها میرساند.

عطارد بخشاینده علم و هوش عالم بالا ، کارهای فکری ، فصاحت و بلاغتی که در تجارت و کارهای بانک باعث پیشرفت کامل می شود ، صنعت ، اختراعات و اکتشافات چالاکی در کارها و فکر،فعالیت ، عشق کار ، استعداد علوم غریبه و نظایر آن ( از نظر پزشکی با قسمت های خصوصی بدن ، دستگاه تولید مثل ، زانوها ، ساق پاها در ارتباط است).

خواص سنگها. سنگهای ۷ چاکرا

حضرت ایوب (ع) می فرمایند: ” خداوند خطوطی در کف دست تعبیه کرده است که از چگونگی وضع آن خطوط به مقدرات خود پی می برند.” و چنانچه از کتاب مقدس بر می آید حضرت سلیمان از طرفداران جدی این علم بوده و عقیده داشته است که مقدرات اشخاص در کف دستشان نوشته شده است. سنگ درمانی.

ردیف
بروج
سنگ های موافق بروج
رنگ
سنگ مخالف
ستاره متعلق به برج
روز متعلق به برج
۱
فروردین یا حمل مرجان – حجرالدم – بلادستوئی – یشم قرمز سرخ مروارید – اوپل – سنگ موسی مریخ سه شنبه
۲
اردیبهشت یا ثور الماس – توپاز طلایی – مرجان – زمرد آبی – زرد یاقوت اصغر (پکهراچ) – زبرجد – الماس زرد زهره جمعه
۳
خرداد یا جوزا زمرد – کریستال – اکوامارین زرد مایل به سرخ – بنفش یاقوت کبود – فیروزه – اکوامراتن عطارد چهار شنبه
۴
تیر یا سرطان مروارید – حجرالقمر – زمرد – مون استون سفید –  آبی آسمانی  – سبز ستگ موسی –  لاجوردی – روبی قمر دو شنبه
۵
مرداد یا اسد یاقوت رمانی – لعل بدخشان – کهربا نارنجی یاقوت اصغر – زمرد شمس یکشنبه
۶
شهریور یا سنبله لاجورد – کارکیتک – زرقون – یشم صورتی –  فیروزه – زیر کون زرد سیر –  بنفش فیروزه – آمیتیست – اکوامراتن عطارد چهارشنبه
۷
مهر یا میزان (دودهیا) – زبرجد – گربه چشم – اپال – الماس صورتی –  آبی – زرد مروارید – سنگ موسی – روبی زهره جمعه
۸
آبان یا عقرب مرجان – عقیق سرخ – یاقوت کبود – توپاز قرمز پر رنگ زمرد – زرقون مریخ سه شنبه
۹
آذر یا قوس یاقوت اصغر – آمیتیست ارغوانی – بنفش عقیق – یاقوت کبود – اکوامراتن مشتری پنج شنبه
۱۰
دی یا جدی زرقون – پلک – کریستال دودی – بریل – جید آبی حجرالقمر – روبی – اوپل زحل شنبه
۱۱
بهمن یا دلو عقیق یمنی – یاقوت کبود – سفید آبی سیاه – نیلی یاقوت اصغر – لاجورد – الماس زرد زحل شنبه
۱۲
اسفند یا حوت سنگ شب – لاجورد –  الماس – جید – اکوآمارین بادمجانی – سبز – نیلی عقیق – فیروزه – یاقوت کبود مشتری پنج

 

سنگ مخصوص و متناسب مزاج ها
خواص و کاربرد سنگ ها و گوهرها

سنگ درمانی. سنگ ماه تولد. خازن های مغناطیسی.

 

انرژی سنگ هاخواص سنگ هاسنگ درمانیسنگ هاکانی هاکریستال
نظرات (0)
نظر دهید