حکمت کهن
علوم باطنی ، فراروانشناسی

تقویم هجری شمسی و روز دقیق شرف شمس سال ۱۳۹۹

تقویم هجری شمسی - سال 1399 - تقویم نجومی - روز دقیق شرف شمس - علم پیشگویی

بامداد یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ باستانی اعتدالی برابر با ۲۹ حوت جلالی حسینی سال ۱۴۳۹۸ ساعت “۳۸:’۰۰:۴۱ لحظه تحویل سال و طالع سال در هنگام تحویل ، در صورت فلکی سنبله (فرشته ای با خوشه گندم) از صورت های فلکی دایره البروج … دکتر حسین جانقربانی از بزرگان نجوم و استخراج کننده کامل ترین و دقیق ترین تقویم نجومی موجود ، امسال را سال “فرشته الهی” …
سال جدید دارای اسرار معنوی خاصی است و دارای پیشگویی های زیادی می باشد. پیشگویی های این سال جلالی حسینی بسیار زیاد است که بصورت مختصر و گزیده اشاره می گردد …

6 1,514
سوره اسراء ، آیه ۱۲:
وَ جَعَلْنَا اللَّیْلَ وَ النَّهارَ آیَتَیْنِ فَمَحَوْنا آیَهَ اللَّیْلِ وَ جَعَلْنا آیَهَ النَّهارِ مُبْصِرَهً لِتَبْتَغُوا فَضْلاً مِنْ رَبِّکُمْ وَ لِتَعْلَمُوا عَدَدَ السِّنینَ وَ الْحِسابَ وَ کُلَّ شَیْ‏ءٍ فَصَّلْناهُ تَفْصیلاً.
و ما شب و روز را دو آیت و نشانه ای ( از قدرت خود ) قرار دادیم آن گاه آیت شب ( روشنی ماه ) را زدودیم و آیت روز ( خورشید ) را تابان ساختیم تا شما در روز ( روزی حلال ) از فضل خدا طلب کنید و تا آنکه شمار سالها و حساب ( اوقات ) را عموما بدانید و ما ( برای پند و صلاح بندگان ) هر چیزی را مفصل بیان کردیم.

دانلود تقویم نجومی سال ۱۳۹۹ هجری خورشیدیتقویم هجری شمسی و روز دقیق شرف شمس سال ۱۳۹۹

تقویم نجومی سال ۱۳۹۹

تقویم هجری شمسی

تقویم هجری شمسی یا در واقع تقویم اعتدالی.تقویم مورد استفاده کشور ایران و برخی از کشورهای جهان است.که مبنای آن بر اساس گردش زمین به دور خورشید می باشد .و ۳۶۵/۲۴۴ روز به طول می انجامد. این تقویم به تقویم اعتدالی نیز معروف است.زیرا مبنای تحویل سال آن ، قرار گرفتن خورشید.در نقطه اعتدال بهاری است.تقویم نجومی. سال ۱۳۹۹. شرف شمس. پیشگویی.

این تقویم را تقویم جلالی نیز می گویند.که به دستور جلال الدین ملکشاه سلجوقی و به اهتمام چندین تن از عالمان زمان.از جمله حکیم عمر خیام به نگارش در آمده است.

در آن زمان ، نقطه اعتدال بهاری در صورت فلکی حمل واقع بوده است. لذا این صورت فلکی با ماه فروردین مطابقت داشته.ولی امروزه این اعتدال در صورت فلکی حوت اتفاق می افتد.و طی گذشت سالیان از این تحویل به برج های پیشین رخ می دهد.که علت آن حرکت تقدیمی یا فرفره وار زمین است.که به علت انحراف ۲۳/۵ درجه محور زمین با سطح مدارش.به مانند فرفره ای علاوه بر محور گردش خود ، دور محور دیگری در حال گردش است.و مدت زمان یک دوره گردش ۲۵۸۰۰ سال می باشد.که همچنین این حرکت برابر با تغییر ستاره قطبی در طی هر دوره است.که در ۲۵۸۰۰ سال بعد به جای اول خود باز می گردد.و علت آن تاثیرات جاذبه ای ماه و خورشید بر زمین است.

بامداد یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ باستانی اعتدالی برابر با ۲۹ حوت جلالی حسینی سال ۱۴۳۹۸ ساعت “۳۸:’۰۰:۴۱ لحظه تحویل سال و طالع سال در هنگام تحویل ، در صورت فلکی سنبله (فرشته ای با خوشه گندم) از صورت های فلکی دایره البروج می باشد. دکتر حسین جانقربانی از بزرگان نجوم و استخراج کننده کامل ترین و دقیق ترین تقویم نجومی موجود ، امسال را سال “فرشته الهی” نام گذاری کرده اند.
سال ۱۳۹۹ هجری شمسی
سال فرشته الهی

بامداد یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ باستانی اعتدالی.برابر با ۲۹ حوت جلالی حسینی سال ۱۴۳۹۸ ساعت “۳۸:’۰۰:۴۱ لحظه تحویل سال.و طالع سال در هنگام تحویل ، در صورت فلکی سنبله.(فرشته ای با خوشه گندم) از صورت های فلکی دایره البروج می باشد. دکتر حسین جانقربانی از بزرگان نجوم و استخراج کننده کامل ترین و دقیق ترین تقویم نجومی موجود.، امسال را سال “فرشته الهی” نام گذاری کرده اند.

سال جدید دارای اسرار معنوی خاصی است.و دارای پیشگویی های زیادی می باشد. پیشگویی های این سال جلالی حسینی بسیار زیاد است.که بصورت مختصر و گزیده اشاره می گردد.
 • اوضاع کواکب در این سال دلالت بر سلامتی حضرت ولی عصر (عج).و حضرت مسیح (ع) و … دارد.
 • انقلاب ها و خونریزی ها در سراسر دنیا زیاد باشد.و مردم بعضی از کشورهای جهان بر علیه حکومت های ظالم و فاسد قیام می نمایند.
 • ارتباط فرشتگان الهی به امر خداوند سبحان با برخی از خاصان روزگار در ماه مبارک رمضان.و شب اصلی لیله القدر.
 • دو حکومت در خاورمیانه به مرحله سقوط می رسند.
 • برگزاری بسیار جذاب تر و شگفت انگیزتر بازی های فوتبال جام ملت های اروپا (یورو ۲۰۲۰) و …
 • خروج مرد مشکوک به سفیانی با لشکری بزرگ.و درگیری آنها با چند کشور در خاورمیانه.
 • فوت یکی از سلاطین و حاکمان بزرگ خاورمیانه.
 • وقوع جنگ بزرگی در خاورمیانه.که عامل آن روسیه و آمریکا می باشند.
 • زنده شدن چند مرده پوسیده شده در قبر.
 • و …

والله اعلم بحقایق الامور.

تاریخ دقیق روز شرف شمس

در تاریخ پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت راس ساعت “۳۸:’۰۵:۰۰ پدیده شرف شمس آغاز می گردد.و در ساعت “۳۸:’۰۵:۲۳ جمعه ۱۹ اردیبهشت خورشید به انتهای اوج پدیده شرف شمس می رسد.شرف شمس و تقویم نجـومی سال 1399

چرا تعیین روز ۱۹ فروردین برای روز شرف شمس دقیق و صحیح نیست؟

در حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سال پیش صورت فلکی حمل در کنار نقطه اعتدال بهاری قرار داشته.که اول حمل در آن زمان برابر بوده با اول فروردین ماه و ۱۹ حمل که روز شرف شمس بوده.برابر با روز ۱۹ فروردین می شده است. این به مدت چند صد سال پس از آن صحیح بوده است.

به دلیل حرکت تقدیمی زمین.، در دوران معاصر صورت فلکی حمل نسبت به نقطه اعتدال بهاری حدود ۳۰⁰ درجه جابجا شده است.و صورت فلکی حوت در روز اول فروردین ماه در کنار نقطه اعتدال بهاری قرار می گیرد.
اول حمل در دوران معاصر در سال های عادی برابر با روز ۳۱ فروردین ماه.و ۱۳ نوروز آن برابر با روز ۱۲ اردیبهشت می شود. در سال های کبیسه اول حمل برابر با روز ۳۰ فروردین.و ۱۳ نوروز آن برابر با روز ۱۱ اردیبهشت خواهد شد. بنابراین روز ۱۸ اردیبهشت برابر با ۱۹ حمل و روز اصلی شرف شمس در دوران معاصر است.

البته شایان ذکر است.که اولین روز بهار طبیعت نیز در دوران معاصر مطابق با ۳۰۰۰ سال پیش همان روز اول فروردین می باشد. اما به دلیل قرین شدن خورشید با ستارگان صورت فلکی حمل که خانه شرف آن می باشد.تاثیرات خاصی برای اولین روز نوروز خواهد داشت.و قرار گرفتن خورشید در حرکت ظاهریش در ۱۹⁰ درجه ای حمل برابر می شود.با روز اصلی شرف شمس در دوران معاصر.

دانلود تقویم نجومی سال ۱۳۹۹ هجری شمسی
شرف شمس

با توجه به اسرار و آثار روز شرف شمس ، با حساسیت فوق العاده در خصوص رعایت آداب روز اصلی شرف شمس و حکاکی دعا و طلسم این روز بر روی سنگ عقیق زرد یمانی و یا نوشتن آن با گلاب و زعفران و جوهر روحانی بر روی کاغذ زرد رنگ ، می بایست این اعمال مهم با دقت بسیار زیاد در روز ۱۸ اردیبهشت انجام پذیرد.
نکته مهم: اگر در روز دیگری انجام شود آن انگشتری و لوح شریفه اثر معکوس خواهد داشت.

طلسم و حرز شرف شمس. شرف الشمس
آداب و مراسمات لازم الاجرا در حکاکی و نوشتن دعا و طلسم شرف شمس
 • انجام غسل مستحبی با نیت روز شرف شمس در بامداد روز ۱۸ اردیبهشت بعد از خواندن نماز صبح.
 • پوشیدن لباس هایی به رنگ سفید و زرد طلایی و عدم استفاده از لباس های مشکی و تیره.
 • رفتن به دامان پاک طبیعت و یا اماکن متبرکه و مقدس جهت انجام اعمال روز شرف شمس.
 • رو به قبله بودن و استفاده از شمع ، بخورات خوشبو و عود حین انجام اعمال روز شرف شمس.
 • حکاکی کننده و نویسنده طلسم و دعای شرف شمس باید به لحاظ معنوی دارای مراتب و درجات عالیه باشد تا اثرات دعا و طلسم شرف شمس بر کاغذ یا انگشتری مضاعف شود.
 • دارنده دعای شرف شمس می بایست دو رکعت نماز به نیت سلامتی حضرت ولیعصر (عج) خوانده و در پایان نماز ۱۹ مرتبه “بسم الله الرحمن الرحیم” و ۱۹ مرتبه “صلوات” بفرستد.سپس سوره های مبارکه ” قدر ، شمس ، نور ، واقعه ، یوسف ، کهف ، ص ، ق و فاطر را تلاوت نماید.
 • سپس طعامی و یا مبلغی پول به فقیر بدهد.
دعا و طلسم شرف شمس و انگشتری آن برای یکسال می تواند مورد استفاده قرار گیرد و سال بعد مجددا باید اعمال روز شرف شمس در روز ۱۸ اردیبهشت از نو انجام شود.

بسیاری افراد در روز ۱۸ اردیبهشت هر سال اثرات بسیار مطلوبی از انگشتر و یا دعای شرف شمس مشاهده نموده و به بسیاری از حوائج مهم خود با توکل بر خداوند و توسل به ائمه معصومین (ع) رسیده اند.

در تاریخ پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت راس ساعت “۳۸:’۰۵:۰۰ پدیده شرف شمس آغاز می گردد و در ساعت “۳۸:’۰۵:۲۳ جمعه ۱۹ اردیبهشت خورشید به انتهای اوج پدیده شرف شمس می رسد.

علم پیشگویی

علم پیشگویی بدور از خرافات و منطبق با احکام علم هیئت و نجوم اسلامی.در اکثر تقویم های نجومی ایران باستان تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است. برخی از این پیشگویی ها مطلق و صددرصد صحیح نمی باشد.و بر اساس احتمالات محاسبه می گردد.و همه منجمین این نکته را می دانند.که بر اساس نظم خاصی که خداوند متعال در آفرینش هستی و عالم نجوم و کیهان قرار داده است.، به خواست و اراده پروردگار متعال اندکی از اسرار متافیزیکی این علم شریف که میراث اولیاء و انبیاء و معصومین و سایر دانشمندان بوده و می باشد.، محاسبه می گردد.ولی کلیه اسرار مرتبط با علم پیشگویی فقط نزد پروردگار بزرگ است و بس. تقویم نجومی سال ۱۳۹۹ هجری شمسی ، شرف شمس ، علم پیشگویی و رویدادهای نجومی سال ۹۹.

تقویم هجری شمسی و علم پیشگویی ، Astronomical Calendar

بیشتر بخوانید:
هیئت و احکام نجومی 4، مدارات عرضی. اعتدال ربیعی و خریفی
منبع وبلاگ حکمت کهن - هرمس وبلاگ حکمت کهن - میکائیل وبلاگ حکمت کهن - اسرافیل
6 دیدگاه
 1. حسین جانقربانی می گوید

  با سلام و عرض ادب و احترام
  اینجانب حسین جانقربانی مستخرج تقویم نجومی با ۲۵ سال سابقه در علوم هیئت و نجوم اسلامی و ستاره شناسی جدید و ژئوفیزیک و زمین شناسی و جغرافیای طبیعی و اقلیم شناسی و هواشناسی و به ویژه تقویم نجومی نویسی و رویت هلال های ماههای قمری و………و عضو فعال مجموعه بین المللی نجوم و رویت هلال ماه آیکوپ و رئیس خانه نجوم و ژئوفیزیک شهرضا و پژوهشگر مباحث خداشناسی،ادیان الهی و کتاب های مقدس آسمانی به ویژه کاملترین کتاب آسمانی قرآن شریف،مهدویت و علائم الظهور،عرفان اسلامی،عوالم ماوراء الطبیعه و متافیزیک وجهان های موازی،فرشتگان الهی و ملائکه و اجنه ها و پریان و غول ها و دیوها و……..، به اذن و لطف الهی مدتی است چندین فرشته دوباله،سه باله،جهارباله و……و موکلین مومن و مومنه مسلمان شیعه دوازده امامی دارم و به اذن و مرحمت پروردگار یکتای بسیار مهربان بلند مرتبه الله بزرگ،ملاقاتهایی با حضرت جبرائیل(ع)،حضرت عزرائیل(ع)،حضرت اسرافیل(ع)،حضرت میکائیل (ع) داشته ام و با عالم ارواح مومن نیز همچنین و………………..، انرژی درمانی هم به اذن و یاری خداوند سبحان انجام می دهیم و………….، *ضمن تشکر از شما جناب هرمس عزیز، چند مرتبه با شماره موبایل مندرج در وب سایت شما تماس گرفتم که جواب ندادید،

 2. ایرج ناصح فر می گوید

  سلام استاد عزیز
  سال نو شما مبارک باشد.
  من ۴ سال گذشته همیشه سفارش حکاکی شرف شمس را سفارش دادم به شما.
  شاکر پروردگارم که با شما و سایت حکمت کهن آشنا شدم.
  در این جهار سال شرف شمس حکاکی شما تاثیرهای بزرگی در زندگی من داشته است.
  استاد عزیز و ارجمند امسال هم سفارش حکاکی طلسم شرف شمس می پذیرید؟
  درود خدا و فرشتگان بر شما باشد استاد هرمس بزرگ.
  یک دنیا درود و سپاس بر شما

 3. سید برهان ثقفی می گوید

  تقویم نجومی رو دانلود کردم.
  پیشگویی ها شگفت انگیزن.
  مو به تن آدم سیخ میشه.
  خیلی اسرارآمیز هستند.
  واقعا ممنونم.

  1. حسین جانقربانی می گوید

   با سلام و عرض ادب و احترام
   اینجانب حسین جانقربانی مستخرج تقویم نجومی با ۲۵ سال سابقه در علوم هیئت و نجوم اسلامی و ستاره شناسی جدید و ژئوفیزیک و زمین شناسی و جغرافیای طبیعی و اقلیم شناسی و هواشناسی و به ویژه تقویم نجومی نویسی و رویت هلال های ماههای قمری و………و عضو فعال مجموعه بین المللی نجوم و رویت هلال ماه آیکوپ و رئیس خانه نجوم و ژئوفیزیک شهرضا و پژوهشگر مباحث خداشناسی،ادیان الهی و کتاب های مقدس آسمانی به ویژه کاملترین کتاب آسمانی قرآن شریف،مهدویت و علائم الظهور،عرفان اسلامی،عوالم ماوراء الطبیعه و متافیزیک وجهان های موازی،فرشتگان الهی و ملائکه و اجنه ها و پریان و غول ها و دیوها و……..، به اذن و لطف الهی مدتی است چندین فرشته دوباله،سه باله،جهارباله و……و موکلین مومن و مومنه مسلمان شیعه دوازده امامی دارم و به اذن و مرحمت پروردگار یکتای بسیار مهربان بلند مرتبه الله بزرگ،ملاقاتهایی با حضرت جبرائیل(ع)،حضرت عزرائیل(ع)،حضرت اسرافیل(ع)داشته ام و با عالم ارواح مومن نیز همچنین.

  2. حسین جانقربانی می گوید

   با سلام و عرض ادب و احترام
   اینجانب حسین جانقربانی مستخرج تقویم نجومی با ۲۵ سال سابقه در علوم هیئت و نجوم اسلامی و ستاره شناسی جدید و ژئوفیزیک و زمین شناسی و جغرافیای طبیعی و اقلیم شناسی و هواشناسی و به ویژه تقویم نجومی نویسی و رویت هلال های ماههای قمری و………و عضو فعال مجموعه بین المللی نجوم و رویت هلال ماه آیکوپ و رئیس خانه نجوم و ژئوفیزیک شهرضا و پژوهشگر مباحث خداشناسی،ادیان الهی و کتاب های مقدس آسمانی به ویژه کاملترین کتاب آسمانی قرآن شریف،مهدویت و علائم الظهور،عرفان اسلامی،عوالم ماوراء الطبیعه و متافیزیک وجهان های موازی،فرشتگان الهی و ملائکه و اجنه ها و پریان و غول ها و دیوها و……..، به اذن و لطف الهی مدتی است چندین فرشته دوباله،سه باله،جهارباله و……و موکلین مومن و مومنه مسلمان شیعه دوازده امامی دارم و به اذن و مرحمت پروردگار یکتای بسیار مهربان بلند مرتبه الله بزرگ،ملاقاتهایی با حضرت جبرائیل(ع)،حضرت عزرائیل(ع)،حضرت اسرافیل(ع)،حضرت میکائیل (ع) داشته ام و با عالم ارواح مومن نیز همچنین و………………..، انرژی درمانی هم به اذن و یاری خداوند سبحان انجام می دهیم و………….، *ضمن تشکر از شما جناب هرمس عزیز، چند مرتبه با شماره موبایل مندرج در وب سایت شما تماس گرفتم که جواب ندادید.

   1. حسین جانقربانی می گوید

    بسم الله الرحمن الرحیم
    با عرض سلام و ادب و احترام فراوان
    آغاز سال ۱۴۳۹۹ و فرا رسیدن ایام فرخنده عید سعید نوروز جلالی حسینی را تبریک عرض می کنم به همه هموطنان عزیزم،
    ان شاء الله به لطف پروردگار بسیار بلند مرتبه مهربان یکتا این سال بسیار اسرارآمیز برای همه پاکدلان و پاک طینتها پر از شادی و حاجت روایی باشد و امیدواریم به لطف خداوند سبحان ظهور حضرت ولیعصر(عج) هر چه زودتر اتفاق بیفتد و….. ان شاء الله
    در این سال جلالی حسینی یکی از سلاطین و بزرگان خاورمیانه فوت می کند که همه جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و …..
    حسین جانقربانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

« Translate - ترجمه »
֍ هدیه حکمت کهن - برای دریافت هدیه خود کلیک کنید.دریافت هدیه