حکمت کهن
علوم باطنی ، فراروانشناسی

انگیزه و موفقیت. روز خود را با انگیـزه و انرژی مثبت آغاز کنید

انگیزه و موفقیت - انرژی مثبت - روش های آغاز روز - کنترل ذهن و نظم - اهداف قابل اندازه گیری

مسلم بارها شده است که صبح با صدای زنگ از خواب بیدار شده اید و این جملات را با خود گفته اید: ” اَه، دوباره صبح شد.” … در این مقاله شما را با ۱۵ روش برای آنکه صبح خود را با انگیزه و سرشار از انـرژی شروع کنید، آشنا میکنیم.
برای آنکه با انگیزه باشید، می بایست افکار منفی را از خود دور کنید. اگر به لحاظ جسمی در وضعیت خوب و مناسبی باشید، این به شما کمک می کند با انرژی مثبت بیشتری به سمت اهداف خود پیشروی کنید. محیط اطرافتان می بایست برای شما الهام بخش باشد. پیرامون خود را از تصاویری که برای شما الهام بخش و انگیزشی هستند، در محیطی تمیز و خلوت پر کنید. محیط شلوغ و درهم برهم باعث شلوغی ذهن شما نیز می شود.

0 727

انگیزه. هدف. پیشرفت و موفقیتروشهایی برای آنکه روز خود را با انگیزه آغاز کنید

انگـیزش و موفقـیت

کنترل ذهـن و نظـم
خلـق مـحیط الـهام بخـش
انـرژی مثبت و افـراد موفق
اهـداف قابـل انـدازه گـیری

 

مسلم بارهـا پـیش آمـده کـه صبـح بـا صـدای زنـگ از خـواب بـیدار شـده ایـد و ایـن جمـلات را با خـود گفـته اید: انگیزه. موفقیت و کنترل ذهن. انگیزشی. انرژی مثبت در توسعه فردی.

“ اَه، دوباره صبح شد. باید دوباره به آن شرکت لعنتی بروم”.

زنگ ساعت را برای ۱۰ دقیقه دیگر کوک می کنید و ۱۰ دقیقه دیگر ساعت مجدداً زنگ می زند. دوباره همان جملات و ساعت برای ۵ دقیقه دیگر کوک می شود. نهایتاً پس از ۵ دقیقه بیدار می شوید. در حالی که انگیزه لازم را برای شروع یک روز پر انرژی با جملاتی که گفته اید از خود گرفته اید.

در این مقاله شما را با ۱۵ روش برای آنکه صبح خود را با انگیزه و سرشار از انـرژی شروع کنید، آشنا میکنیم.

و اما درخواست ما از شما این است که پس از خواندن هر روش در ذهن خود تجسم کنید، تاثیر این کار زمانی که صبح از خواب برمی خیزید، بر شما چیست؟ این کار تا چه میزان انگیزه شما را برای آغاز یک روز پر از انرژی مثبت افزایش می دهد. موفقیت. کنترل ذهن. پیشرفت.

پس بیایید به بررسی این روشها بپردازیم.

۱- بزرگترین رویاهای خود را به یاد آورید.

این کار بسیار ساده است. بارها این روش را در مقالات و کتابهای گوناگون خوانده اید. حتی در فیلم راز به این روش اشاره شده است. یک تخته وایت برد تهیه کرده و بزرگترین رویاهای خود را بر روی آن یادداشت کنید. یا اینکه تخته آرزوهای خود را که قبلاً آن را تهیه کرده اید دقیقاً جایی که صبح بتوانید با اولین نگاه پس از بیدار شدن آن را ببینید، آویزان کنید.

رویا Dreams. توسعه فردی، موفقیت و انرژی مثبت

حتی بر روی تخته وایت برد می توانید جملات انگیزشی از بزرگان موفقیت یادداشت کنید. می توانید اهداف روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالیانه خود را بر روی آن بنویسید تا هر روز صبح با یادآوری آنها انرژی فوق العاده ای از دیدن آنها به دست آورید. در خصوص تخته آرزوها به زودی مقاله ای در اختیار شما قرار خواهم داد. موفقیت. کنترل ذهن. پیشرفت.

۲- فقط به امروز توجه کنید.

شما می توانید در گذشته یا آینده خود فرو بروید. ماجراهای مختلف را در ذهن خود بیاورید و مدام با آنها کلنجار بروید. جملات یا عکس العمل هایی را که در موقعیت های مختلف می توانستید انجام دهید و ندادید را مرور کنید و پیوسته با دیگران در ذهن خود چالش کنید. به نظر شما این کار چه سودی برای شما دارد؟ جملات انگیزشی.

جز اینکه زمانی را که می توانستید برای رسیدن به هدفتان به کار ببرید صرف موضوعی کرده اید که گذشته است؟ می دانید در همین زمان افراد زیادی بر روی اهدافشان تمرکز کرده اند و با قدمهایی کوچک راه بلند موفقیت را طی می کنند؟ انرژی مثبت در توسعه فردی.

کنترل ذهن. جملات انگیزشی و توسعه فردی.

از گذشته درس بگیرید، تجربه بیاندوزید اما در آن فرو نروید. شما به عنوان یک انسان موفق باید بتوانید ذهن خود را کنترل کنید. اگر بتوانید با کنترل ذهن، فقط به اهداف خود فکر کنید، مطمئن باشید که به هدف خود خواهید رسید. موفقیت. کنترل ذهن. پیشرفت.

به نحوه جاری شدن آب دقت کنید. در هر بخش از مسیر پیشروی خود که به سنگ یا سدی برخورد می کند به جای متوقف شدن و صرف انرژی جهت از بین بردن آن با تغییر جهت، همراه کردن و یا سر ریز شدن مسیر خود را ادامه می دهد.

۳- فقط ۳ کار مهم را در لیست کارهای روزانه خود قرار دهید.

لیست کارهای روزانه خود را از موارد مختلف پر نکنید. درست است که شما می خواهید در طی زمان یک شبانه روز تا آنجا که ممکن است کارهای مختلفی را در مسیر اهدافتان انجام دهید، اما فقط ۳ کار را که از همه مهمتر است انتخاب کرده و به خود قول بدهید که تنها پس از انجام این ۳ کار به پیگیری سایر امور خواهید پرداخت.

موفقیت و پیشرفت در اهداف با لیست کارهای روزانه

این کار به شما کمک می کند بر روی مهمترین امور روزانه خود تمرکز کنید و پس از انجام موفق آنها با انگیزه و سرعت بیشتری به سمت هدف خود حرکت نمایید.

۴- نظم را تمرین کنید.

نظم در انجام امور از مهمترین وظایف یک انسان موفق است. در رعایت نظم است که ما آزادی را بدست می آوریم. با دستیابی به آزادی ما فرصت انجام امور بیشتری را می یابیم، پیشرفت کرده و لَختی را از خود دور می کنیم. موفقیت. کنترل ذهن. 

امروز صبح فقط به کارهایی که امروز باید آنها را انجام دهید فکر کنید. کارهای روزهای دیگر مهم نیست. این خود تمرین نظم است و نظم چیزی نیست که با یک بار انجام تمام شود. باید هر روز نظم را تمرین کنید.

از کسانی که موفق هستند سوال بپرسید که نحوه و زمان انجام امور زندگی آنها چگونه است؟ قطعاً پاسخی که از ایشان دریافت می کنید، حاوی نظم در انجام امور روزمره آنها است.

از یک قهرمان ورزشی پرسیدند که چه زمانهایی ورزش می کنی؟ او در پاسخ گفت : هر روز، و هیچ روزی را نیز از دست نمی دهم، زیرا می دانم که اگر یک روز را از دست دهم، برای از دست دادن آن در روزی دیگر دلیلی برای خود خواهم آورد. انرژی مثبت در توسعه فردی.

برای موفق شدن مانند افراد موفق تمرین کنید. آنها نظم را سرلوحه کارهای خود قرار داده اند و موفق شده اند. پس شما هم چنین کنید. هر روز نظم را تمرین کنید. طوری که جزئی از وجود شما شود. موفقیت. پیشرفت.

֍ مطلب پیشنهادی برای مطالعه:

روابط عاطفی، علایم هشدار کاهش علاقه و قطع رابطه

بیشتر بخوانید:
رازهای زندگی برای آرامش ، نشاط و شادی
۵- یک محیط الهام بخش برای خود خلق کنید.

محیط اطرافتان می بایست برای شما الهام بخش باشد. پیرامون خود را از تصاویری که برای شما الهام بخش و انگیزشی هستند، در محیطی تمیز و خلوت پر کنید. محیط شلوغ و درهم برهم باعث شلوغی ذهن شما نیز می شود. محیط کار خود را نیز آنگونه که دوست دارید و قوانین به شما اجازه می دهند از موارد الهام بخش پر کنید.

خلق محیط الهام بخش و انگیزشی. توسعه فردی و انرژی مثبت

جملات انگیزشی، تصاویر افراد موفق، تصویر هدفتان و …. می تواند نمونه ای از این موارد باشد. با توجه به آنکه بیشتر زمان خود را در طی شبانه روز در محل کارتان می گذرانید، سعی کنید این محیط را برای خود الهام بخش و انگیزشی کنید.

۶- لیستی از جملات انگیزشی را نزدیک میز کار و محل خوابتان داشته باشید.

خواندن این جملات به شما کمک می کند تمرکز کرده، خوشبین بوده و آگاه شوید که موفقیت به سرعت به دست نمی آید و اینکه موفقیت کار سخت، از خودگذشتگی و فداکاری زیادی را می طلبد. انگیزشی و توسعه فردی.

۷- هر روز ورزش کنید.

برای آنکه با انگیزه باشید، می بایست افکار منفی را از خود دور کنید. اگر به لحاظ جسمی در وضعیت خوب و مناسبی باشید، این به شما کمک می کند با انرژی مثبت بیشتری به سمت اهداف خود پیشروی کنید. انرژی مثبت در توسعه فردی.

ورزش. کنترل ذهن و موفقیت. انگیزه

برای مردان سلامت جسمانی به ترشح بیشتر هورمون تستسترون، که باعث کاهش افسردگی در آنها می شود، کمک می کند.

۸- اهدافی کوچک و قابل اندازه گیری برای خود تعیین کنید.

شما اهداف بزرگی دارید و مطمئن نیز هستید که آنها به اندازه کافی واضح نیز هستند. اما لازم است تا این اهداف بزرگ به اهداف کوچکتری که در مجموع آن اهداف بزرگ را بسازند، تقسیم شوند. سعی کنید این اهداف کوچک قابل اندازه گیری و انجام باشند. با این کار شما در هر لحظه می توانید میزان پیشرفت خود را بسنجید و بدانید در چه مرحله ای قرار دارید.

هدف. اهداف کوچک و قابل اندازه گیری. انگیزشی و توسعه فردی

۹- در بازه های ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه ای کار کنید و بین این زمانها به استراحت بپردازید.

کار شما می بایست مشتاقانه، هدفمند و با تمرکز باشد. تحـقیقات نشـان داده انـد کـه تمرکـز پـس از طـی زمـان نـود دقیـقه بـه تـدریج کاهــش می یابـد.

در صـورتی که پس از ۹۰ دقـیقه کـار مداوم، اسـتراحتی کـوتاه داشته باشید، ایـن کار باعث ترشـح هورمون آندروفین شده و عـلاوه بـر اینکه تـمرکز شما را افـزایش می دهـد موجـب افزایـش انــرژی شـما نـیز می شـود.

۱۰- بر روی اهداف کوچک تمرکز نکنید. بزرگ فکر کنید.

بر روی اهداف کوچکی که رسیدن به آنها خوشحالی شما را نیز در پی ندارد تمرکز نکنید. شما می بایست با تکمیل مراحل رسیدن به یک هدف خوشحال و هیجان زده شوید. اگر رسیدن به این هدف برای شما مهم نباشد، پس چگونه می خواهد به شما انگیزه بدهد؟

۱۱- هر هفته یکبار میز کار و محل زندگی خود را تمیز کنید.

اگر می خوهید همچنان با انگیزه باشید حداقل هفته ای یکبار میز کار و محل زندگی را تمیز و مرتب کنید. آشفتگی محیط بیرون شما، آشفتگی محیط درون شما را در پی خواهد داشت. انرژی مثبت.

۱۲- در ماه حداقل به یک مسافرت کوتاه بروید.

خـارج شدن از فـضای فشـار و سخـتی و حـضور در طبـیعت بـه شما کمـک مـی کند، انرژی از دسـت رفـته خـود را بـدست آوریـد. همچنـین ایـن حضور در طبیعـت نیـروی خلاقیـت شمـا را نیـز بهـبود می دهـد. لازم نیست پول زیادی خرج کنید. سعی کنید کمی از شهر و شلوغی های آن دور شده و تجدید انرژی کنید تا توان تمرکز شما افزایش یابد.

مطالعه مداوم افراد موفق با انرژی مثبت

۱۳- به طور مداوم مطالعه کنید.

مردمان بزرگ و موفق کتاب می خوانند. کتاب بهترین دوست آنهاست. وبلاگ افراد موفق و مشهور را بخوانید. برای مثال بیل گیتس در وبلاگ خود دائماً در خصوص کتابهایی که می خواند توضیح می دهد. در تمام مطالعات ما از افراد بزرگ، سیاستمداران، کارآفرینان یا فاتحان، افزایش دانش چیزی بوده است که همه آنها آرزوی آن را داشتند. اگر بزرگی در آینده را می خواهید، اکنون مطالعه کنید.

۱۴- از میزان انرژی خود یادداشت برداری کنید.

میزان انرژی و انگیزش خود را در یک هفته به طور مداوم یادداشت کنید تا بتوانید از آن الگو برداری کرده و پیشرفت کنید. کارهای مهم خود را طوری برنامه ریزی کنید که در زمانهایی که بیشترین انرژی و انگیزه را داشته اید انجام دهید.

۱۵- بر نبردهای ذهنی خود غلبه کنید.

در کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید، ناپلئون هیل، به طور مداوم به نبردهایی که در ذهن ما می گذرد، اشاره می کند. افکار می بایست به شما کمک کنند تا در مسیر خود به سمت اهدافتان موفق شوید. حال ممکن است شما بپرسید چگونه تمام افکاری که به ذهنمان می آید را کنترل کنیم.

نبردهای ذهنی و کنترل ذهن. اهداف و انگیزه

شما ممکن است افکاری که وارد ذهنتان می شود را نتوانید کنترل کنید، اما باید این قدرت را داشته باشید تا بتوانید بهترین آنها را انتخاب و به آن توجه کنید.

ذهن خود را با افکار سازنده، مثبت و بزرگ پر کنید. به نگرانیها و ترسهای خود انرژی ندهید. آنها فایده ای برای شما ندارند و شما را از اهدافتان دور میسازند.
وبلاگ ققنوس (زایش دوباره)
منبع وبلاگ ققنوس (زایش دوباره) وبلاگ فراروان وبلاگ حکمت کهن (واحد)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

« Translate - ترجمه »
֍ هدیه حکمت کهن - برای دریافت هدیه خود کلیک کنید.دریافت هدیه